-
Control Gear (PDF) -
Containing Product (PDF) -
Light Source (PDF)
FHB71600v0+LA11201
| Electrical Data | |
| Voltage (V) | 220-240V |
| Frequency (Hz) | 50/60 |
| Input Current (mA) | 457 |
| Power Factor (λ) | 0.9 |
| Product Data | |
| Product Wattage (W) | 101 |
| Light Source | Integrated LED-4000 |
| Beam Angle (°) | 110 |
| Colour Render Index (Ra) | Ra80 |
| Protection Class | CL I |
| Colour Consistency (SDCM) | 6 |
| Dimmable | No |
| Energy Label | E |
| Operating Temperature | -30°C to +50°C |
| Ambient Temperature Range (Ta) | 50 |
| Switching Cycles (times) | 100,000 |
| Weight (g) | 1980 |
| Application | Retails, Exhibitions, Halls, High-ceilings, Manufacturing Bays, Trade Fairs, Warehouses |
| Performance Data | |
| Luminous Flux (lm) | 13500 |
| Rated Useful Luminous Flux (lm) | 13500 |
| Luminous Efficacy (lm/W) | 134 |
| Rated Life (hrs) | 50,000hrs L70B50@Ta40°C |
| IP Rating | IP65/IP65 |
| Product Dimensions | |
| Diameter (mm) | 262 |
| Height (mm) | 190 |



top