PAR16 7W GU10 SP 4000K
Smart Series
LR0707-SP-GU10-4000K-127V
| Electrical Data | |
| Voltage (V) | 127V |
| Frequency (Hz) | 50/60 |
| Product Data | |
| Lamp Base | GU10 |
| Product Wattage (W) | 7 |
| Reflector | PAR16 |
| Beam Angle (°) | SP (15) |
| Colour Temperature (K) | Coolwhite (4000K) |
| Colour Render Index (Ra) | Ra80 |
| Dimmable | No |
| Operating Temperature | -30°C to +40°C |
| Mercury Content (mg) | N/A |
| Application | Hospitality |
| Performance Data | |
| Max. Luminous Intensity (cd) | 1600 |
| Total Luminous Flux (lm) | 160 |
| Rated Life (hrs) | 20000 |
| Standard Pack | 60 (10) |
| Product Dimensions | |
| Diameter (mm) | 50 |
| Length (mm) | 74 |




top