AR111 15W GU10 24D 2800K
Professional Series
LR0115-50H24D-GU10-2800K-230V
| Electrical Data | |
| Voltage (V) | 220-240V |
| Frequency (Hz) | 50/60 |
| Product Data | |
| Lamp Base | GU10 |
| Product Wattage (W) | 15 |
| Reflector | AR111 |
| Beam Angle (°) | 24 |
| Colour Temperature (K) | Warmwhite (2800K) |
| Colour Render Index (Ra) | Ra82 |
| Dimmable | No |
| Energy Label | A |
| Operating Temperature | -30°C to +40°C |
| Mercury Content (mg) | N/A |
| Weight (g) | 245 |
| Application | Retails, Hospitality |
| Performance Data | |
| Max. Luminous Intensity (cd) | 3600 |
| Total Luminous Flux (lm) | 530 |
| Rated Life (hrs) | 30000 |
| Product Dimensions | |
| Diameter (mm) | 111 |
| Length (mm) | 93 |





top