75W/13.3W E27 1055lm 2800K Ra≥ 90 Dimmable
A60
LG200133/dm/r9-OPv00+E27+928+V0240
| Electrical Data | |
| Voltage (V) | 220-240V |
| Frequency (Hz) | 50 Hz |
| Current (mA) | 85 |
| Power Factor (λ) | > 0.8 |
| Starting Time (sec) | < 0.5 s |
| Warm-up Time Up to 60% of the Full Light Output (sec) | Instant |
| Product Data | |
| Lamp Base | E27 |
| Product Wattage (W) | 13.3 |
| Equivalent Wattage (W) | 75 |
| Colour Temperature (K) | Warmwhite (2800K) |
| Colour Render Index (Ra) | ≥ Ra90 |
| Colour Consistency (SDCM) | SDCM ≤4 |
| Dimmable | 100-10% |
| Operating Temperature | -30°C to +45°C |
| Weight (g) | 93 |
| Performance Data | |
| Total Luminous Flux (lm) | 1055 |
| Luminous Efficacy (lm/W) | 79 |
| Rated Life (hrs) | 25000 |
| Product Dimensions | |
| Diameter (mm) | 60 |
| Height (mm) | 114 |





top